Dieta grupa krwi

Twórca tej diety, dr Peter D’Adamo uważa, że sposób chudnięcia zależy od grupy krwi. Opracował więc cztery różne diety dla każdej grupy krwi. Jednakże dieta została skrytykowana przez lekarzy wątpiących w jej skuteczność.

Co to za dieta?
Dieta zależna od grupy krwi opiera się na teorii, że typ krwi wpływa na to jak twoje ciało radzi sobie z różnymi produktami spożywczymi. Twórca diety, dr Peter D’Adamo, opracowała cztery specjalnie dostosowanej diety dla różnych grup krwi. Przez trzymanie się właściwej dla twojej grupy krwi, dr D’Adamo twierdzi, że możesz stracić na wadze szybciej, czuć się zdrowiej, a może nawet obniżyć ryzyko wystąpienia pewnych chorób.

Dr D’Adamo uważa, że grupy krwi ewoluowały w różnych okresach historii tak, więc to co powinnaś jeść zależy od tego co jedli twoi przodkowie. Jak już dowiesz się jaka jest twoja grupa krwi, postępuj zgodnie z zaleceniem diety dr D’Adamo. Bowiem uważa on, że twój organizm łatwiej i szybciej spala pokarmy odpowiednie dla twojej grupy krwi, więc szybciej tracisz na wadze.

Dla kogo jest ta dieta?
Szczególnie dla osób, które jedzą za dużo fast foodów. Poprzez myślenie o tym, co jedli twoi przodkowie, prawdopodobnie zaczniesz jeść więcej naturalnych produktów spożywczych.

Wygraj 1000 zł na zakupy w H&M. Zobacz! Kliknij tutaj

Jakie są minusy?
Zdaniem wielu ekspertów, ta dieta zależna od grupy krwi nie jest oparta na sprawdzonych badaniach medycznych. Musisz znać swoją grupę krwi przed rozpoczęciem diety. Wycięcie całej grupy żywności w dłuższej perspektywie może mieć poważne konsekwencje – na przykład unikanie produktów mlecznych może doprowadzić do niedoboru wapnia.

Jak to działa?
Istnieją 4 główne grupy krwi i dr D’Adamo nadał wszystkim specjalne nazwy.

Grupa krwi 0 to myśliwy – osoby z tej grupy powinny jeść produkty wysokobiałkowe. 0 jest jedną z najstarszych grup krwi sięgających czasów jaskiniowców – twierdzi dr D’Adamo. Osoby z grupą 0 powinny jeść dużo mięsa i ryb, a unikać produktów mlecznych i chleba.

Grupa krwi A to rolnicy – grupa najprawdopodobniej ewoluowała w czasach gdy pierwsi osadnicy zaczęli uprawiać ziemię. Dr D’Adamo zaleca osobom z grupą krwi A aby przestawiły się na dietę wegetariańską – warzywa, makarony, orzechy, ziarna.

Grupa krwi B to nomadowie – wg. autora diety to jedyna grupa, której organizm poprawnie trawi produkty mleczne. Osoby z tej grupy powinny unikać orzechów.

Grupa krwi AB to enigma – to najmłodsza grupa, na dodatek ma ją bardzo mały procent społeczeństwa. Dla osób z tą grupą krwi najbardziej odpowiednia będzie dieta gdzieś pośrodku A i B.

Zobacz także dietę kapuścianą »POLECAMY BESTSELLER: "Mężczyzna od A do Z" - Piotr Mart

Dzięki tej książce:

  • dowiesz się jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu stworzyć udany i szczęśliwy związek
  • pozbędziesz się nieśmiałości i od tej pory to Ty będziesz decydowała, kogo, gdzie i jak poderwać i z kim się umówić na randkę.
  • dowiesz się o mężczyznach takich rzeczy, jakich nie wie żadna inna kobieta
  • nauczysz się rozbudzać jego wyobraźnię, by go uwodzić, podniecać, rozkochiwać... i rozpalać do nieprzytomności!

8000 sprzedanych egzemplarzy, 210 opinii, większość 5* - tylko 24,90 zł!

Kliknij tutaj i zobacz jak ta książka może zmienić Twoje życie »